Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XXIV Jodłowski Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych zakończony

Utworzono dnia 28.03.2019

27 marca 2019 r. na scenie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej królowali młodzi aktorzy. Podczas XXIV Jodłowskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych widzowie mieli okazję przenieść się do niesamowitego świata baśni, legend i mitów. Uczniowie natomiast dostali szansę, aby zaprezentować swoje aktorskie zdolności.

W konkursie wzięło udział pięć zespołów teatralnych z terenu gminy Jodłowa: „Żaczki” ze SP nr 1 w Jodłowej, Uśmiech dwójki” ze SP nr 2 w Jodłowej, „Melpomena” ze SP nr 3 w Jodłowej oraz zespoły ze szkół w Dęborzynie i Dębowej.

Na scenie królowała baśń. Pojawili się najznamienitsi bohaterowie literatury dziecięcej: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka w towarzystwie Krasnoludków i wiele innych. Grupa „Melpomena” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jodłowej jako jedyna postawiła na magię mitów. Stworzyła na scenie przepiękną scenografię, zadbała o kostiumy, a swoją dopracowaną do perfekcji grą aktorską sprawiła, że każdy widz poczuł się jak bóg Olimpu.

Wszystkie przedstawienia połączyła szczypta nowoczesności przemycona do każdego spektaklu.

Występy młodych aktorów oceniało trzyosobowe jury w składzie: Waldemar Sztogrin, Jadwiga Dzik oraz Krystyna Salach.

Po burzliwych i trzymających uczestników w napięciu obradach postanowiło przyznać:

I miejsce:

Zespół Teatralny „Żaczki” ze SP nr 1 w Jodłowej

Zespół Teatralny „Melpomena” ze SP nr 3 w Jodłowej

II miejsce:

Zespół Teatralny ze SP w Dęborzynie

III miejsce:

Zespół Teatralny „Uśmiech dwójeczki” ze SP nr 2 w Jodłowej

Zespół Teatralny ze SP w Dębowej

Gratulujemy wszystkim młodym aktorom odwagi do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie GCKiCz. Pamiętajcie: wielka kariera może zacząć się na małej scenie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w tworzenie dzisiejszego widowiska. Zachęcamy do szlifowania młodych talentów i zapraszamy za rok na kolejny, już XXV Jodłowski Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych.

Zobacz zdjęcia ...

Kamera Online

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny