Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XXIV Jodłowski Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych zakończony

Utworzono dnia 28.03.2019

27 marca 2019 r. na scenie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej królowali młodzi aktorzy. Podczas XXIV Jodłowskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych widzowie mieli okazję przenieść się do niesamowitego świata baśni, legend i mitów. Uczniowie natomiast dostali szansę, aby zaprezentować swoje aktorskie zdolności.

W konkursie wzięło udział pięć zespołów teatralnych z terenu gminy Jodłowa: „Żaczki” ze SP nr 1 w Jodłowej, Uśmiech dwójki” ze SP nr 2 w Jodłowej, „Melpomena” ze SP nr 3 w Jodłowej oraz zespoły ze szkół w Dęborzynie i Dębowej.

Na scenie królowała baśń. Pojawili się najznamienitsi bohaterowie literatury dziecięcej: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka w towarzystwie Krasnoludków i wiele innych. Grupa „Melpomena” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jodłowej jako jedyna postawiła na magię mitów. Stworzyła na scenie przepiękną scenografię, zadbała o kostiumy, a swoją dopracowaną do perfekcji grą aktorską sprawiła, że każdy widz poczuł się jak bóg Olimpu.

Wszystkie przedstawienia połączyła szczypta nowoczesności przemycona do każdego spektaklu.

Występy młodych aktorów oceniało trzyosobowe jury w składzie: Waldemar Sztogrin, Jadwiga Dzik oraz Krystyna Salach.

Po burzliwych i trzymających uczestników w napięciu obradach postanowiło przyznać:

I miejsce:

Zespół Teatralny „Żaczki” ze SP nr 1 w Jodłowej

Zespół Teatralny „Melpomena” ze SP nr 3 w Jodłowej

II miejsce:

Zespół Teatralny ze SP w Dęborzynie

III miejsce:

Zespół Teatralny „Uśmiech dwójeczki” ze SP nr 2 w Jodłowej

Zespół Teatralny ze SP w Dębowej

Gratulujemy wszystkim młodym aktorom odwagi do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie GCKiCz. Pamiętajcie: wielka kariera może zacząć się na małej scenie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w tworzenie dzisiejszego widowiska. Zachęcamy do szlifowania młodych talentów i zapraszamy za rok na kolejny, już XXV Jodłowski Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych.

Zobacz zdjęcia ...

Kamera Online

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny